پاکسازی و مراقبت پوست

اصول مراقبت و جوان سازی پوست

پاکسازی صبح و شب : تمام متخصصان محصولات زیبایی و سلامت پوست میگویند که پاکسازی روزانه پوست ( هر صبح و هر شب ) برای محافظت از پوست و بیشترین تاثیرات محصولات بهداشتی کاری ضروری است.

پاکسازی پوست پس از بیدار شدن از خواب پوست را نیز بیدار میکند ، سلول های مرده ای را که طی شب جمع شده از بین می‌برد و پوست را برای دریافت مواد فعال و محصولات دیگر آماده می‌کند.

شب ها این کار تنها راه حل برای از بین بردن تمام آثار مواد آرایشی و دیگر آلودگی ها مانند عرق و آلودگی هواست که طی روز روی پوست جا خوش کرده اند ، بنابراین پاکسازی فقط مختص زنانی نیست که آرایش می‌کنند و کاری همگانی میباشد.

پاک کردن آرایش : گذاشتن زمان برای پاک کردن آرایش بعد از یک مهمانی شبانه چندان راحت نیست اما باید بدانید که در دراز مدت پاک نکردن آرایش باعث ازدیاد سبوم می‌شود ، ازدیاد سبوم موجب افزایش سرعت ایجاد چروک شده و روز به روز رنگ پوست تیره تر میشود و به طور خلاصه پوست دچار خفگی می‌شود.

مالیدن یک کرم مرطوب کننده یا ضد چروک روی پوستی که پاک سازی نشده یا آرایش آن تمیز نشده است بی فایده خواهد بود ، بهترین روش برای پاکسازی پوست شستشو با صابون های ملایم است ( پس از شستشو با صابون میتوانید با کمی کرم مرطوب کننده سبک مخصوص شب پوست تان را مرطوب کنید ).